Iván Község Önkormányzata

 

4/2006

 

 

JEGYZŐKÖNYV

 

 

 

Amely készült Iván Község Önkormányzati Képviselő- testületének

 

2007 május 29-én 17.30  órai kezdettel az

önkormányzat hivatalos helyiségében megtartott képviselő-testületi üléséről.

 

 

Jelen vannak: Linter Tibor pogármester,

                         Nagy József alpolgármester,

                         Ágh Ervin, Kocsisné Csiszár Szilvia, Farka Attila, Kiss Béla,

                         Pál László,és Tóth István, Németh ferenc, és Pethő István települési képviselők

 

Tanácskozási joggal vesz részt a képviselőtestületi ülésen: Dr.Dénes Lajos körjegyző,

Eskütételre megjelent a képviselő-testület ülésén Németh J. László iskola igazgató, és Pál Lászlóné óvodavezető

 

Linter Tibor polgármester üdvözölte a megjelenteket, megállapította hogy  valamennyi települési képviselő megjelent a képviselő -testület ülésén, így az ülés határozatképes.

 

 A képviselő-testület ülését megnyitotta. Napirendül a következőket javasolta:

 

1.) Napirendi pont: Beszámoló a körjegyzőség 2006 évi munkájáról.

Írásbeli előterjesztés: előadó Dr.Dénes Lajos körjegyző

 

2.) Napirendi pont: Beszámoló a Családsegítő, Gyermekjóléti és Támogató Szolgálat 2006 évi munkájáról..

Írásbeli előterjesztés, előadó: Potor anita és Babosné Zsirai Edít ügyintézők

 

3.) Napirendi pont:Az ívóvízellátás 2007 évi díjának megállapításával kapcsolatos törvényességi észrevétel megtárgyalása

Írásbeli előterjesztés, előadó: Linter Tibor polgármester

 

4.)Napirendi pont: Az önkormányzati bizottságok tagjainak megválasztása.

Szóbeli előterjesztés, előadó: Linter Tibor polgármester.

 

5) Napirendi pont: Egyéb időszerű feladatok.

Szóbeli előterjesztés,előadó: Linter Tibor polgármester

 

6.) Napirendi pont: Szociális tárgyú kérelmek elbírálása.

Írásbeli előterjesztés, előadó: Linter Tibor  polgármester

 

A képviselő-testület a javasolt napirendet egyhangúlag elfogadta.

 

Ezt követően  a polgármester beszámolt a képviselő-testületnek a két ülés között történt fontosabb eseményekről, és tájékoztatta a képviselő-testületet  a lejárt határidejű határozatok végrehajtásáról.

 

A beszámolót a képviselő testület egyhangúlag elfogadta A beszámoló a jegyzőkönyv melléklete.

 

1.) Napirendi pont: Beszámoló a körjegyzőség 2006 évi munkájáról.

Írásbeli előterjesztés: előadó Dr.Dénes Lajos körjegyző  

 

Dr Dénes Lajos körjegyző: A helyi önkormányzatokról szóló 1990 évi LXV törvény 40. § (4) bekezdése kötelezővé teszi a Körjegyzőségek előző évi munkájáról szóló beszámoló  tárgyalását, melyet az alábbiakban terjesztek elő:

 

A képviselő- testületek működési adatai:

 

Község neve:                            ülések        rendeletek      határozatok

                                                száma   :           száma   :           száma:

Iván                                          10                    13                    112

Csáfordjánosfa             7                      14                      72

Csér                                         7                      14                      57

Pusztacsalád                             8                      14                      52

 

A képviselő- testületek üléseiket a SZMSZ. és éves Munkaterv alapján tartották,  figyelemmel az önkormányzati feladatok ellátására, jogszabályi  előírásokra, ezért az előírt hat ülésen kívül többször üléseztek.

Összevont képviselő- testületi ülés 1 alkalommal volt. Ezen az ülésen történt meg , a közös fenntartású intézmények költségvetésének megtárgyalása és elfogadása, valamint beszámoló hangzott el az iskola és az óvoda munkájáról..

 

Képviselő- testületi üléseken megjelenés jó, határozatképtelenség miatt testületi ülést l alkalommal  kellett elhalasztani Ivánban.

 

Községekben a közmeghallgatást megtartották, ahol az éves költségvetést és egyéb közérdekű napirendet tárgyaltak.

 

Az önkormányzati rendelet alkotásánál az  úniós jogharmonizáció a, jogszabályváltozások, illetve hatályon kívül helyezések miatt , több  helyi rendeletet kellett módosítani illetve új rendeletet alkotni az alábbi tárgykörökben:

-         szociális ellátásokról

-         a  luxusadó,

-         az építményadó,

-         a temetőről és temetkezésről,

-          a  helyi gyermekvédelem szabályairól,

-          étkezési térítési díjak megállapításáról,

-         “Családsegitő, Támogató és Gyermekjóléti Szolgálat térítési díjáról,

-         a talajterhelési díjról és a környezetvédelmi alapról,

 

 

A képviselő- testületi határozatok tulnyomő többsége az önkormányzatok és intézmények működésének biztosításával, illetve a hatósági jellegű ügyek intézésével kapcsolatosak. pl. szociális segélyek és   közgyógyellátási igazolványok, ápolási díjak megállapítása,átmeneti segélyek egyéb támogatások megállapítása.

 

A Körjegyzőség  3 pénzügyi főelőadója  négy önkormányzat és egy intézményi költségvetést, valamint a költségvetés végrehajtásáról szóló Kormányrendelet alapján  féléves- éves beszámolókat a Magyar Államkincstár ( továbbiakban:  MÁK.) által előírt határidőre elkészítették a MÁK. által felügyelet “TATIGAZD” számítógépes főkönyvi  rendszerben rögzített adatok alapján.

 

A Sopron Fertőd Kistérség Többcélú Társulás belső ellenőrzési csoportja 2006 évben ellenőrízte a körjegyzőség valamint a körjegyzőséghez tartozó önkormányzatok gazdálkodását, illetve a gazdálkodás törvényességét.

Ennek során vizsgálták az Alapító Okiratok, a szervezeti és működési szabályzatokat és ügyrendet abból a szempontból, hogy megfelelő alapot biztosítanak-e a működéshez, valamint a gazdálkodáshoz, továbbá naprakészek –e.

Az ellenőrzés kiterjedt a számviteli és bizonylati rend, a hivatal belső szabályzatai, a pénzgazdálkodási jogkörök, a munkaerő és bérgazdálkodás szabályozottságának és a szabályzatok szerinti végrehajtásának az ellenőrzésére is.

Az ellenőrzés során a  revízió által kialakított vélemény a körjegyzőség és az önkormányzatok gazdálkodásának törvényességéről korlátozottan megfelelő, vagyis jónak értékelhető.

A feltárt hiányosságok vonatkozásában az intézkedési tervet elkészítettük, a hiányosság felszámolása folyamatban van.

 

Körjegyzőség által államigazgatási ügyben hozott határozatainak száma: 535 db volt  amely tartalmazza az alanyi jogon járó közgyógyellátási igazolványok, mozgáskorlátozottak részére megállapított támogatásokról szóló határozatokat is.

 

A négy képviselő testület illetve a cigány kisebbségi önkormányzat  összesen 39 alakalommal ülésezett, összesen 55 rendeletet alkotott , 293 határozatot hozott.

A zárt üléseket is figyelembe véve az ülésekről összesen 75 jegyzőkönyvet kellet elkészíteni

.A körjegyzőségnél összesen 3227 ügy került iktatásra, és elintézésre.

 

Összességében megállapítható, hogy a körjegyzőség dolgozói munkájukat legjobb tudásuk szerint a jogszabályok rendelkezéseinek figyelembevételével végezték, munkájukkal kapcsolatban sem a törvényességi ellenőrzést végző szervek, sem a lakosság részéről nem merült fel kifogás.

Az állandó  törvényi  változások, folyamatos nyomon követése illetve a hatályon kívül helyezések  figyelemmel kísérése a körjegyzőséghez tartozó települések száma miatt amúgy is jelentős feladatokat nagymértékben megnehezítette.

Sikeresen lebonyolítottuk az országgyűlési képviselő választást, a helyhatósági választásokat valamint a cigány kisebbségi önkormányzati választást, amely jelentős feladatnövekedést eredményezett 2006 évben.

A közigazgatási hivatal részéről 2006 évben a körjegyzőség munkájával illetve az önkormányzatok rendeletalkotási és határozathozatali munkájával kapcsolatban törvényességi észrevétel nem volt.

 

Pál László települési képviselő: Három kérdésem lenne a körjegyző úrhoz. Az elmúlt testületi ülésen hagytuk jóvá a körjegyzőség szervezeti és működési szabályzatát. Arra szeretnék rákérdezni,  mi indokolta azt hogy, Ivánban csak hétfőn, szerdán és csütörtökön van ügyfélfogadás. A másik kérdésem az volna, hogyan lehetne a szabálysértés miatt közmunkára ítélteket rávenni arra hogy dolgozzanak is. A hivatali dolgozóknak a korábbiakhoz képest rengeteget kell túlórázni mi ennek az oka.

 

Dr Dénes Lajos körjegyző: A hivatal nagy mennyiségű – az előző időszakhoz képest jelentősen megnövekedett - munkája indokolta a körjegyzőség székhelyén a heti 3 alakalommal történő ügyfélfogadás bevezetését. A hivatal dolgozói rengeteget túlóráztak amiatt mivel folyamatosan jöttek az ügyfelek, ezért a határozathozatalra és egyéb feladatokra nem maradt idő.

A körjegyzőség egyébként a hét minden napján tart ügyfélfogadást, hiszen amikor kedden Csáfordjánosfán és Cséren, csütörtökön pedig Pusztacsaládon tartunk ügyfélfogadást .

Egyébként az előző ügyrendben is így volt szabályozva csak nem volt betartva.

A szabálysértés miatt közmunkára ítéltek munkájával valóban vannak problémák. Sajnos arra nincs lehetőségünk, hogy folyamatosan egy felügyelő ellenőrizze őket. Egy állandó felügyelet megoldaná a problémát.

Ami a túlórát illeti annak a megnövekedett feladattömeg az oka. Az Európai Unióhoz való csatlakozással – 2004 májusától – jelentősen megnövekedtek a hivatal adminisztratív, statisztikai feladatai.

A jogharmonizáció miatt a települések összes rendeleteit át kellet dolgozni, továbbá a régi államigazgatási törvényt új közigazgatási törvény váltotta fel ami jelentős munkanövekedét eredményezett.

Tehát nem, hogy egyszerűsödött volna az eljárás hanem sokkal bonyolultabb lett. Ehhez járult még hozzá az a rengeteg kötelező továbbképzés amin a hivatal köztisztviselőinek részt kellet vennie. Ezek is jelentős munkakiesést okoztak.

Remélem, hogy a körjegyzőség új ügyfélfogadási rendjére való áttéréssel enyhülni fog a helyzet.

 

Linter Tibor polgármester: A körjegyző úr beszámolója nyomán alapos képet kaphattunk a körjegyzőségre háruló munkáról szerteágazó feladatokról, amit megítélésem szerint jól megoldottak, amiért köszönet és elismerés jár a körjegyzőség valamennyi dolgozójának.

.

Ezt követően a képviselő-testület 10 szavazattal ellenszavazat nélkül a következő határozatot hozta.

 

34/2007(V. 29.) KT határozat

 

Iván Község Önkormányzati Képviselő -testülete a körjegyzőség 2006 évi munkájáról szóló beszámolót elfogadja,

A képviselő testület a körjegyzőségen 2006 évben végzett munkát, a körjegyzőség dolgozóinak munkához való hozzáállását és szakértelmét, az önkormányzati ügyek döntésre való előkészítését, és végrehajtását, a hivatal működésének törvényességét jónak értékeli

A képviselő testület kéri a körjegyzőt, hogy a jövőben is hasonló lelkesedéssel és szakértelemmel végezzék munkájukat.

 

Határidő: folyamatos

Felelős: Dr Dénes Lajos körjegyző

 

2.) Napirendi pont: Beszámoló a Családsegítő, Gyermekjóléti és Támogató Szolgálat 2006 évi munkájáról..

Írásbeli előterjesztés, előadó: Potor Anita ügyintéző

 

Potor Anita ügyintéző: A Családsegítő, Gyermekjóléti és Támogató Szolgálat feladatainak ellátása, a 2006-os évben Lövő központtal történt.

A szolgálat 17 településen látta el feladatát. A 17 település lélekszáma összesen 9968 fő ebből a 0-18 éves korú lakosság  1901 fő.

Az integrált intézmény , gyermekjóléti, családsegítő és támogató feladatokat lát el.

Az intézmény létszáma 9 fő, amelyből 2 fő gyermekjóléti, 3 fő családsegítő, 2 fő támogató szolgálattal kapcsolatos feladatokat látott el.

 

A Családsegítő Szolgálat az önkéntesség és titoktartás elvét figyelembe véve dolgozik, az 1993. évi III.tv.  és a falvak helyi szociális rendeletei alapján.

 

A családsegítő szolgálat forgalmi napló vezetésével követte nyomon statisztikai szempontból a problémák előfordulását.

A családsegítési szolgáltatást Ivánban 54 fő vette igénybe. Leggyakrabban az anyagi problémák jelentkeztek, de gyakoriak a lelki mentális problémák, a foglakoztatással kapcsolatos problémák, és az egészségkárosodással kapcsolatos problémák is.

A családsegítő szolgálat a személyes gondoskodást nyújtó alapellátások egyik intézménye, mely segítséget nyújt a hozzá forduló személyek életének rendezésében.

A szolgálat dolgozói segítő tanáccsal látták el azokat, akik rossz körülmények között élnek, életvezetési problémákkal küzdenek, illetve segítséget nyújtottunk azoknak a családoknak akik nem képesek ügyeik vitelére.

 

A gyermekjóléti szolgálat, alapvető feladata az észlelő- és jelzőrendszer működtetése. Ennek érdekében a jelzőrendszer tagjaival (házi orvos, védőnő, óvoda, iskola, rendőrség) gyakran esetmegbeszélést tartunk.

 

A gyermekjóléti szolgálat - az 1997. évi XXXI. tv. (A gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról) alapján és szintén a falvak helyi gyermekvédelmi rendeleteit figyelembe véve – dolgozik.

A szolgálattal megbízási szerződésben állnak pszichológusok, jogászok, akik hatékony segítséget nyújtanak egyes problémák megoldásában.

 

A gyermekjóléti tevékenység végzése során szintén a forgalmi napló nyújt statisztikai támpontot.

Ennek megfelelően a leggyakoribb probléma itt is az anyagi megélhetési probléma, de gyakoriak a lakhatással, a magatartászavarral kapcsolatos problémák is.

Ivánban heti 3 alaklommal tartunk ügyfélfogadást a Polgármesteri Hivatalban.

Váratlan, vagy halaszthatatlan ügyekben azonnal  felkeressük az ügyfeleket.

 

-Az alapellátást igénybe vettek száma: 12 fő

- Nyilvántartásba vett veszélyeztetett kiskorúak száma: 28 fő

- Átmeneti gondozásban (gyermekek átmeneti otthona, családok átmeneti otthona, helyettes szülő) részesítettek száma: 2 fő

-Védelembe vett kiskorúak száma: 3 fő

- Ideiglenes hatállyal elhelyezettek száma: 1fő.

- Utógondozottak száma: 5 fő

- Bűncselekményt vagy szabálysértést elkövetett gyermekek száma: 13

- A 0-18 éves korú gyermekek sérelmére elkövetett bűncselekmények száma: 0.fő

- A gyermekjóléti szolgáltatást igénybe vettek száma: 245  .

 

A leggyakoribb problémák, életviteli jellegűek, de jelentős számban fordul elő egészségügyi illetve foglalkoztatással összefüggő probléma is.

 

A támogató szolgálat  a helyi önkormányzatokról szóló 1990 évi VXV tv, valamint az államháztartásról szóló 1992 évi XXXVIII tv rendelkezései alapján látja el feladatát.

Az intézmény a rászorult fogyatékos emberek részére nyújt szolgáltatást és végez szakosított ellátást az 1993 évi III. törvény rendelkezései alapján. A szolgálat információ nyújtást és tanácsadást, személyi segítést, és szállító szolgáltatást nyújt.

A szolgálat dolgozói felkutatták a településeken élő fogyatékos embereket, és igyekeztek részükre minél nagyobb segítséget nyújtani.

A támogató szolgálat szolgáltatásait Ivánban 2006 évben 3 sem vette igénybe.

-           

A fentiek alapján javasolom a képviselő-testületnek  a beszámoló elfogadását

 

Linter Tibor polgármester: A gyermekjóléti szolgálattal nincs semmi problémám. A családsegítő de különösen a támogató szolgálat munkájával azonban nem vagyok elégedett. Először is nem tudjuk pontosan hogy a szolgálat az állam által kapott normatívát pontosan mire használja fel, erről minket nem tájékoztatnak. Másrészt a támogató szolgálat Iván településen szinte csal elvétve vétette észre magát. A szolgáltatás tarifái olyan magasak hogy az egyszerű ember nem tudja azt igénybe venni. Ha netán mégis valaki  igénybe kívánná venni ezt a szolgáltatást, akkor azzal az egy  gépkocsival hogyan lehetne kielégíteni 17 település igényeit. Nyilván sehogyan. Lehetséges, hogy Lövőn jól működik ez a szolgáltatás de a társtelepüléseken biztosan nem.

Ahhoz azonban feltétlenül ragaszkodnunk kell, hogy a társulás pénzügyi helyzetéről pontos tájékoztatást kapjunk és ne csak évente egyszer.

Addig nincs különösebb problémánk amíg a szolgálat az állami finanszírozásból tud működni, de a fenntartó a társulási megállapodásban kilátásba helyezte annak lehetőségét, hogy szükség esetén a településeknek lakósság arányosan hozzá kell járulni a működéshez. Ehhez azonban mi nem kívánunk hozzájárulni.

 

A napirenddel kapcsolatban kérdés észrevétel nem merült fel.

 

Ezt követően a képviselő testület 10 szavazattal ellenszavazat nélkül a következő határozatot hozta:

 

35/2007(V.29.) KT határozat

 

Iván Község Önkormányzati Képviselő-testülete a Családsegítő és Gyermekjóléti és Támogató Szolgálat munkájáról szóló beszámolót elfogadja.

A képviselő testület megbízza polgármestert, hogy döntéséről a Győr –Moson-Sopron Megyei  Gyámhivatalt és Családsegítő, Gyermekjóléti és Támogató Szolgálatot határozat kivonat megküldése útján tájékoztassa.

 

Határidő: 2007 május 31

Felelős: Linter Tibor polgármester

 

3.) Napirendi pont: Az ivóvízellátás 2007 évi díjának megállapításával kapcsolatos törvényességi észrevétel megtárgyalása

Írásbeli előterjesztés, előadó: Linter Tibor polgármester

 

Linter Tibor polgármester: Tájékoztatom a képviselő testületet, hogy a Nyugat-Dunántúli Regionális Közigazgatási Hivatal Törvényességi Ellenőrzési Főosztálya  az önkormányzat ivóvízellátás díjának a meghatározásáról és az áralkalmazási feltételekről szóló 16/2003(XII.18.) rendeletét módosító 11/2006(XII.6.) rendelet 2.§-ában meghatározott közüzemi ivóvíz-szolgáltatás alapdíjára vonatkozó rendelkezés ellen törvényességi észrevételt tett, mivel az ellentétes  a magasabb szintű jogszabályban foglalt rendelkezésekkel.

Az önkormányzati rendelet kifogásolt rendelkezése a fogyasztott víz mennyisége alapján számított változó díjon felül a fogyasztástól független díjtétel – nevezetesen alapdíj – megfizetését is előírja, amely ellentétes az ármegállapításról szóló törvény  és a vízgazdálkodásról szóló törvény rendelkezéseivel, az Alkotmánybíróság 26/2006 (VI.15.) AB határozat értelmében.

A közigazgatási hivatal azt kéri az önkormányzatunktól, hogy a a törvényességi észrevételt legkésőbb 2007 június 15-ig tárgyaljuk meg, és eddeig az időpontig határozzunk annak tartalmi elfogadásáról.

A jogszabálysértést megszüntető intézkedést legkésőbb 2007 december 31 mnapjáig kell meghoznia az önkormányzatnak.

 

Dr Dénes Lajos körjegyző: A törvényességi észrevétel az Alkotmánybíróság 26/2006 (VI.15.) AB határozatán alapszik, ezért javasolom annak tudomásul vételét, és a jogszabálysértést taralmazó rendelet módosítását a törvénysértés megszüntetését a a megadott határidőig.

 

A napirenddel kapcsolatban kérdés észrevétel nem hangzott el.

 

Ezt követően a képviselő testület 10 szavazattal ellenszavazat nélkül a következő határozatot hozta:

 

36/2007(V.29.) KT hatátrozat

 

Iván Község Önkormányzati Képviselő-testülete a Nyugat-Dunántúli Regionális Közigazgatási Hivatal Törvényességi Ellenőrzési Főosztálya által - az ivóvízellátás díjának a meghatározásáról és az áralkalmazási feltételekről szóló 16/2003(XII.18.) rendeletét módosító 11/2006(XII.6.) rendelet 2.§-ában meghatározott közüzemi ívóvíz-szolgáltatás alapdíjára vonatkozóan- tett törvgényességi észrevételt tudomásúl veszi azzal egyetért.

 

A képviselő testület utasítja a polgármestert hogy a fenti jogszabálysértő rendelekzés megszüntetéséről, és a törvényesség helyreállításáról legkésőbb 2007 december 31 napjáig intézkedjen.

 

Határidő: a törvénysértés megszüntetésére 2007 december 31

Felelős: Linter Tibor  polgármester

 

 

4.)Napirendi pont: Az önkormányzati bizottságok tagjainak megválasztása.

Szóbeli előterjesztés, előadó: Linter Tibor polgármester.

 

 

Linter Tibor polgármester: Tájékoztatom a képviselő testületet, hogy az Önkormányzat Szrevezeti és Működési Szabályzatáról szóló 7/2007(IV.15.) rendelete értelmében a testületenek bizottsági tagokat kell választania.

Az Sz.M.Sz értelmében vagyonnyilatkozat nyilvántartó és ellenőrző bizottságba az ügyrendi bizottságba, illetve az ujonnan létrehozott oktatási és kultúrális bizottságba kell tagokat választanunk. Polgármester és alpolgármester nem lehet a bizottság elnöke és tagja.

A fentiek miatt a vagyonnyilatkozat nyilvántartó és ellenőrző bizottság elnökének némethné Pál László képviselőt, a bizottság tagjainak pedig, Ágh Ervin és Tóth István képviselő testületi  tagokat javasolom megválasztani.

Az ügyrendi bizottság elnökének Farkas Attila képviselőt, a bizottság tagjainak pedig Pethő István és Kocsisné Csiszár Szilvia képviselőket javasolom megválasztani.

A kultúrális és oktatási bizottság elnökének Kocsisné Csiszár Szilvia képviselőt, a bizottság tagjainak Kiss Béla és Németh Ferenc képviselőket és Németh J. László iskola igazgatót, és Pál Lászlóné óvodavezetőt javasolom megválasztani.

 

Ezt követően a képviselő testület 10 szavazattal ellenszavazat nélkül a következő határozatot hozta:

 

37/2007 (V.29.) KT határozat

 

Iván község önkormányzati képviselő testülete az Önkormányzat Szervezeti és Múködési Szabályzata alpján létrehozott bizottságok személyi összetételét az alábbiak szerint határozza meg:

 

A vagyonnyilatkozat nyilvántartó és ellenőrző bizottság  elnökének és tagjainak:

 

-         Elnökének: Pál László települési képviselő

-         Tagjának:   Ágh Ervin települési képviselőt

                         Tóth István települési képviselőt

 

Az ügyrendi bizottság elnökének és tagjainak:

 

-         Elnökének: Farkas Attila települési képviselőt

-         Tagjának:   Pethő István települési képviselőt

                         Kocsisné Csiszár Szilvia települési képviselőt

 

 

A kultúrális és oktatási bizottság elnökének és tagjainak:

 

-         Elnökének: Kocsisné Csiszár Szilvia települési képviselőt

-         Tagjának:   Kiss Béla települési képviselőt

                         Németh Ferenc települési képviselőt

                         Németh J. László települési képviselőt

                         Pál lászlóné óvodavazetőt

 

megválasztotta.

 

Határidő: folyamatos

Felelős: a bizottságok működéséért a bizottságok elnöke

 

Linter Tibor polgármester: A települési képviselő bizottsági tagok már az alkuló ülésen letették az esküt.Az ujonnan létrehozott kultúrális és oktatási bizottságnak azonban két külsös tagja is van ezért nekik most kell leteni az esküt.

 

Ezt követően Németh J. László iskola igazgató és Pál Lászlóné óvodavezető a kultúrális és okattatási bizottság tagjai a polgármester és a képviselő testület előtt  letették az esküt.

 

 

4.) Napirendi pont: Egyéb időszerű feladatok.

Szóbeli előterjesztés, előadó: Linter Tibor polgármester

 

Linter Tibor polgármester: Tájékoztatom a képviselő testületet, hogya sajnos az önkormányzati épület akadálymentesítésére és a fogorvosi rendelő és szolgálati lakás felújítására benyújtott pályázataink előzetes értesüléseim alapján nem nyertek. Úgy érzem, hogy a kormányzat az előző évek gyakorlatának megfeleően megint becsapott bennünket, mert pályázatainakt forráshiány miatt utasította el.

Sajnos nagyon sok munka fekszik egy ilyen pályázat összeállításában és benyújtásában, ezért különösen bosszantó az ilyen fajta elutasítás

 

Linter Tibor polgármester: Tájékoztatom a képviselő testületet, hogy  a csatornahálózat kiépítésének tervezése folyamatban van. Remélem hogy az engedélyes tervek határidőre elkészülnek, és ha lesz pályázati lehetőség akkor pályázni is tudunk.

A csatornahálózat kiépítéséhez szükséges átemelő szivattyuk helyét kjelölték a tervezők. Három átemelő szivattyúra van szükség.

Az egyik a József A utcában a butik melleti területen lesz. Ez a terület önkormányzati tulajdonban van tehát ezzel semmi gondunk nincsen.

 A másik átemeló szivattyút a Hunyadi utca végén magántulajdonban lévő 571/1-es helyrajzi számú ingatlanon, míg a harmadik átemelő szivattyút a Kápolna utca végén szintén magántulajdonban lévő 261/2-es helyrajzi számú ingatlanon kell elhelyezni.

Az 571/1-es helyrajzi számú 6165 m2 nagyságú területet annak tulajdonosai 200.000 Ft-ért hajlandóak az önkormányzatnak eladni. Itt az adatok rendezettek, nincs akadálya a szerződés megírásának.

A 261/2-es helyrajzi számú ingatlan esetében póthagyatéki eljárást kell lefolytatni mivel a tulajdonostársak közül már többen elhaláloztak.Így most csak azoktól a tulajdonosoktól tudjuk mevásárolni a tulajdoni hányadokat akiknél nem lesz póthagyatéki eljárás.

Ezért az ingatlanért is 200.000 Ft-ot tudunk felajánlani. A tulajdonostársak tulajdoni részarányuknak megfelelően részesülhetnek a vételárból.

 

Ezt követően a képviselő testület 10 szavazattal ellenszavazat nélkül a következő határozatot hozta:

 

38/2007 (V.29.) KT határozat

 

Iván Község Önkormányzati Képviselő testületet egyetért azzal, hogy a csatornahálózat kiépítéséhez szükséges átemelő szivattyúk elhelyezésre szükséges 

 

- Hunyadi utcában lévő 571/1-es helyrajzi számú 6165 m2 nagyságú beépítetlen terület elnevezésű belterületi ingatlan, illetve a

- Kápolna utcában lévő 261/2-es helyrajzi számú 3788 m2 nagyságú beépíttetlen terület elnevezésű ingatlan

 

ingatlanonként 200.000 Ft azaz kettőszázezer forint vételárért megvásárlásra kerüljenek.

A képviselő testület megbízza a polgármestert az adásvételi szerődések aláírásával a körjegyzőt pedig az adás-vételi szerződések elkészítésével.

 

Határidő: azonnal

Felelős: Linter Tibor polgármester

             Dr Dénes Lajos körjegyző

 

Linter Tibor polgármester: Tájékoztatom a képviselő testületet, hogy Kiss Feren munkavállalónk megkeresett azzal, hogy szeretne előrehozott öregségi nyugdíjba menni. A nyugdíjba vonulásához szükséges 60. életévét 2008  február 9.-én érné el. 2008 évtől viszont változnak a nyugdíjba vonulás szabályai ezért szeretne 5 hónappal előbb 2007 szeptember 1-től előrehozott nyugdíjba menni. Ennek az a feltétele, hogy a nyugdíkorhatár eléréséig még hátra lévő 5 hónapot az önkormányzatnak kellene megfizetnie.Ehhez kérem a képviselő-testület támogatását.

 

Ezt követően a képviselő testület 10 szavazattal ellenszavazat nélkül a következő határozatot hozta:

 

39/2007(V.29) KT határozat

 

Iván Község Önkormányzati Képviselő testülete egyetért azzal, hogy Kiss Ferenc Iván Árpád utca 83 szám alatti lakos, az önkormányzat munkavállalója 2007 szeptember 1 napjától – előrehozott öregségi nyugdijba vonuljon.

A képviselő testület az előrehozott öregségi nyugdíjba vonulás miatt – 2007 szeptember 1.től az öregségi nyugdíkorhatár eléréséig 2009 február 9 napjáig – felmerülő többletköltségekegt átvállalja és a nyugdíjbiztosító igazgatóságnak megtérítse.

A képviselő testület megbízza a polgármestert, hogy az előrehozott nyugdíjazással kapcsolatos intézkedéseket megtegye és az önkormányzat által fizetendő összeget a nyugdíj biztosító részére átutalja.

 

Határidő: 2007 szeptember 1

Felelős: Linter Tibor polgármester

 

Linter Tibor polgármester: Tájékoztatom a képviselő testületet, hogy Sebő Rudolf válalkozótól megkaptuk e.mailon a település utbaigazító, illetve üdvözlő táblák mintáit.Ezek közül kellene kiválasztanunk a számunkra megfelelőt.Az üdvözlő táblák közül 5 táblát kell rendelnünk mivel 5 kiveztető út van a faluból. Az iskoal előtti útkereszteződéshez pedig egy útbaigazító táblát kell elhelyeznünk amelyen felsoroljuk az intéményeket és jelöljük azok irányát.

 

Ágh Ervin települési képviselő: Szerintem olyan útbaigazító táblát kellene választanunk amelyen a település úthálózatának stilizált rajza, illetve az utcanevek is fel vannak tünteve.

 

Ezt követően a képviselő testület 10 szavazattal ellenszavazat nélkül a következő határozatot hozta:

 

40/2007(V.29.) KT határozat

 

Iván Község önkormányzati képviselő testülete egyetért azzal, hogy a településre bevezető illetve kivezető utak mentén üdvözlő táblák, a település központjában az intézmények felsorolásával, és megközelítésükre vonatkozó iránymutatással útbaigazító tábla, valamint az utcákat jelző utcanév táblák kerüljenek elhelyezésre.

 

A képviselő testület megbízza a polgármestert, hogy a táblák beszerzése és elhelyezése érdekében a szükséges intézkedéseket tegye meg.

 

Határidő: 2007 július 15

Felelős: Linter Tibor polgármester

 

5.) Napirendi pont: Szociális tárgyú kérelmek elbírálása.

Írásbeli előterjesztés, előadó: Linter Tibor polgármester

 

Linter Tibor polgármester: A napirendi pont tárgyalásánál az Sz.M.Sz 13.§ (2) bekezdés a/pontja alapján zárt ülést rendelek el. A zárt ülésről külön jegyzőkönyvet kell készíteni

 

 

Ezt követően a képviselő testület zárt ülésen folytatta tovább a munkáját

 

 

 

K.M.F

 

 

 

                  Linter Tibor                                                                Dr Dénes Lajos

                  polgármester                                                                    körjegyző